| Art.nr | 0705 |
| Tillverkare: | Zenith |
| Modell: | N/A |
| Uppdrag: | Mekanisk, manuell |
| Diameter exkl. krona: | 35 mm |
| Tjocklek (tjockaste stället): | N/A |
| Årtal (ej verifierat av tillverkare): | N/A |
| Verknummer: | N/A |
| REF.nr/Boettnummer: | N/A |
| Stenar: | 19 |
| Material armband: | Brunt, läder |
| Märke armband: | N/A |
| Märke krona: | N/A |
| Boettmaterial: | 18K Gulguld |
| Glas: | Nytt, DPA Deluxe |
| Urtavla: | Sunburst, silver |
| Material spänne: | N/A, gulddoublé |
| Kalliber: | CAL 2532 |
| Tidsavvikelse: | -8s/d |
| Amplitud: | 256 |
| Frekvens: | 19800 |
| Angiven gångreserv*: | 48 h |
| Service, krona: | |
| Service, glas: | |
| Service, armband/länk: | |
| Service, urverk: | Miniservice nov 19 |
| Servicedokument: | JA |
| Värderingsintyg: | NEJ |
| Box och certifikat: | Marcels Pianolack, Marcels certifikat |
| Färggradering urtavla: | Riverside |
| Skadegradering urtavla: | DG1 |
| Boettgradering: | NP-SurfaceP |
| Totalt intryck av skick: | Grade BA |
| Garanti***: | 12 månader |
| Anmärkning: | Urtavla med bucklor |
| *Avvikelse förväntas | |
| **Originaldel som satt på klockan vid inköp, ej garanti om fabriksoriginal | |
| ***Funktionsgaranti, d.v.s. klockans funktion garanteras under denna tid förutsatt att klockan hanterats inom riktlinjerna för bruk. Vid yttre åverkan gäller ej garantin | |
Vintage Zenith, 18K
8 295,00 kr
Slut i lager
| Art.nr | 0705 |
| Tillverkare: | Zenith |
| Modell: | N/A |
| Uppdrag: | Mekanisk, manuell |
| Diameter exkl. krona: | 35 mm |
| Tjocklek (tjockaste stället): | N/A |
| Årtal (ej verifierat av tillverkare): | N/A |
| Verknummer: | N/A |
| REF.nr/Boettnummer: | N/A |
| Stenar: | 19 |
| Material armband: | Brunt, läder |
| Märke armband: | N/A |
| Märke krona: | N/A |
| Boettmaterial: | 18K Gulguld |
| Glas: | Nytt, DPA Deluxe |
| Urtavla: | Sunburst, silver |
| Material spänne: | N/A, gulddoublé |
| Kalliber: | CAL 2532 |
| Tidsavvikelse: | -8s/d |
| Amplitud: | 256 |
| Frekvens: | 19800 |
| Angiven gångreserv*: | 48 h |
| Service, krona: | |
| Service, glas: | |
| Service, armband/länk: | |
| Service, urverk: | Miniservice nov 19 |
| Servicedokument: | JA |
| Värderingsintyg: | NEJ |
| Box och certifikat: | Marcels Pianolack, Marcels certifikat |
| Färggradering urtavla: | Riverside |
| Skadegradering urtavla: | DG1 |
| Boettgradering: | NP-SurfaceP |
| Totalt intryck av skick: | Grade BA |
| Garanti***: | 12 månader |
| Anmärkning: | Urtavla med bucklor |
| *Avvikelse förväntas | |
| **Originaldel som satt på klockan vid inköp, ej garanti om fabriksoriginal | |
| ***Funktionsgaranti, d.v.s. klockans funktion garanteras under denna tid förutsatt att klockan hanterats inom riktlinjerna för bruk. Vid yttre åverkan gäller ej garantin | |
-
Beskrivning





















