Antik fickurskedja, fickurslänk i gulddoublé, stav- och pansarlänk, 1900-talet första hälft
1 200,00 kr
| Art No: | STR0144 |
| Tillverkare: | Okänd |
| Armband: | Staff and curbchain |
| REF: | N/A |
| Material utsida: | Metal |
| Material insida: | Brass |
| Färg: | Guld |
| Typ: | Fickurslänk |
| Längd lång/kort: | N/A/N/A mm |
| Total maxlängd: | 270 mm |
| Längdjustering: | Ej justerbara |
| Bredd infästning: | 5,3 to 5,3 mm |
| Bredd lås: | 21 mm |
| Typ av lås: | N/A |
| Endfästen bredd: | N/A |
| Endfästen justering: | N/A |
| Typ av endfästen: | N/A |
| Endfästen REF: | N/A |
| Tjocklek: | 1,9 mm |
| Skick: | Begagnat |
| Övrigt: | N/A |













