Antique silver pocket watch chain, 0830 silver, graduated curb chain, early 1900s
3 000,00 kr
| Art No: | STR0102 |
| Manufacturer: | Unknown |
| Bracelet: | Graduated curb chain |
| REF: | N/A |
| Material outside: | Silver (0,830) |
| Material inside: | Silver (0,830) |
| Color: | Silver |
| Type: | Pocket watch chain |
| Length, long/short: | N/A/N/A mm |
| Total maximum length: | 370 mm |
| Length adjustment: | Not adjustable |
| Width attachment: | 7,5 to 5,5 mm |
| Width lock: | 22 mm |
| Type of lock: | N/A |
| Width end links: | N/A |
| End links adjustment: | N/A |
| Type of end links: | N/A |
| End links REF: | N/A |
| Thickness: | 2 mm |
| Condition: | Used |




















