Antik fickurslänk, fickurskedja i 0830 silver, dosserad pansarlänk, tidigt 1900-tal
3 000,00 kr
| Art No: | STR0102 |
| Tillverkare: | Okänd |
| Armband: | Graduated curb chain |
| REF: | N/A |
| Material utsida: | Silver (0,830) |
| Material insida: | Silver (0,830) |
| Färg: | Silver |
| Typ: | Fickurslänk |
| Längd lång/kort: | N/A/N/A mm |
| Total maxlängd: | 370 mm |
| Längdjustering: | Ej justerbara |
| Bredd infästning: | 7,5 to 5,5 mm |
| Bredd lås: | 22 mm |
| Typ av lås: | N/A |
| Endfästen bredd: | N/A |
| Endfästen justering: | N/A |
| Typ av endfästen: | N/A |
| Endfästen REF: | N/A |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Skick: | Begagnat |




















