Antik fickurskedja, fickurslänk i gulddoublé, välarbetad pansarstil, 1900-talet första hälft
1 900,00 kr
| Art No: | STR0131 |
| Tillverkare: | Okänd |
| Armband: | Fancy curb chain |
| REF: | N/A |
| Material utsida: | Metal |
| Material insida: | Metal |
| Färg: | Guld |
| Typ: | Fickurslänk |
| Längd lång/kort: | N/A/N/A mm |
| Total maxlängd: | 275 mm |
| Längdjustering: | Ej justerbara |
| Bredd infästning: | 8,85 to mm |
| Bredd lås: | 20 mm |
| Typ av lås: | N/A |
| Endfästen bredd: | N/A |
| Endfästen justering: | N/A |
| Typ av endfästen: | N/A |
| Endfästen REF: | N/A |
| Tjocklek: | 2,75 mm |
| Skick: | Begagnat |















