Omega wristwatch vintage watchbox, 1950s
2 500,00 kr
| Art No: | OMB014 |
| Manufacturer: | Omega |
| Product name: | Omega vintage box |
| REF: | N/A |
| Outer material: | Leather |
| Inner material: | Fabric |
| Color: | Red |
| Interiar color | Red / White |
| Approx year: | ~1950-1960 |
| Condition: | Good |
| Length: | 98 mm |
| Height: | 43 mm |
| Width: | 98 mm |
| Closing type: | Spring hinge |
| Watch holding: | Tension loop |
| Recommended watch diameter: | ~20-34 mm |
| Other: | N/A |
| Remark: | N/A |


























