Vintage fickurslänk i silverfärg, fickurskedja med olika länkar samt hänge, tidigt 1900-tal
3 000,00 kr
| Art No: | STR0141 |
| Tillverkare: | Okänd |
| Armband: | OBS, LAGAD vid mittpartiet, Emperor, anchor, multiparted chain |
| REF: | N/A |
| Material utsida: | Silver |
| Material insida: | Silver |
| Färg: | Silver |
| Typ: | Fickurslänk |
| Längd lång/kort: | N/A/N/A mm |
| Total maxlängd: | 210 mm |
| Längdjustering: | Ej justerbara |
| Bredd infästning: | 6,5 to 2,1 mm |
| Bredd lås: | 28,5 mm |
| Typ av lås: | N/A |
| Endfästen bredd: | N/A |
| Endfästen justering: | N/A |
| Typ av endfästen: | N/A |
| Endfästen REF: | N/A |
| Tjocklek: | 2,1 mm |
| Skick: | Begagnat |






















