Pre-Owned CWC Cabot Watch Company G22 General Service, 2023
7 000,00 kr
Slut i lager
| Art.nr | 1342 |
| Grundläggande information | |
| Tillverkare: | CWC |
| Modell: | General service |
| Uppdrag: | Mekanisk, automatisk |
| Bandhorn till bandhorn | 41,1 mm |
| Diameter exkl. krona: | 36,5 mm |
| Tjocklek (tjockaste stället): | 11 mm |
| Armbandsbredd Fäste/Spänne: | 19 mm |
| Armbandstrlk Lång/Kort: | One Size |
| Data | |
| Årtal (ej verifierat av tillverkare): | 2023 datum på certifikat |
| Serienummer: | N/A |
| REF.nr/Boettnummer: | G22 Date |
| Stenar: | 26 |
| Utseende och material | |
| Armbandsmaterial: | Tyg |
| Armbandsfärg: | Grå |
| Typ av boett | Tryckboett, 2 delar |
| Boettmaterial: | Stål |
| Glasmaterial: | Akryl |
| Urtavla: | Svart |
| Material spänne: | Stål |
| Urverk och mätningar (mätt i 6 positioner) | |
| Kalliber: | SW 200-1 |
| Snitttidsavvikelse (sek / dag): | 2 |
| Snittamplitud (grader): | 269 |
| Snittfelslag (ms): | 0,2 |
| Frekvens (spt): | 28800 |
| Angiven gångreserv*: | 41 h |
| Fördjupad information | |
| Service, visare: | Originalvisare** |
| Service, boett: | Rengjord boett i originalutförande** |
| Service, urtavla: | Urtavla i originalutförande** |
| Service, spänne: | Originalbuckle/spänne/clasp** |
| Service, krona: | Originalkrona** |
| Service, glas: | Originalglas** |
| Service, armband/länk: | Originalarmband** |
| Service, urverk: | Funktionstestad och tidskontrollerad |
| Tillbehör | |
| Servicedokument: | JA |
| Äkthetsintyg | NEJ |
| Box: | Originalbox** |
| Certifikat: | Originalcertifikat |
| Gradering och bedömningar | |
| Färggradering urtavla: | Riverside |
| Skadegradering urtavla: | Flawless |
| Boettgradering: | NP-Surface-P |
| Totalt intryck av skick: | Grade AAA |
| Garanti***: | 12 månader |
| Anmärkning: | Unused |
| Övrigt | |
| *Avvikelse förväntas | |
| **Originaldel som satt på klockan vid inköp, ej garanti om fabriksoriginal (med fabriksoriginal menas monterad av tillverkaren i deras fabrik när ny) | |
| ***Funktionsgaranti, d.v.s. klockans funktion garanteras under denna tid förutsatt att klockan hanterats inom riktlinjerna för bruk. Vid yttre åverkan gäller ej garantin | |
| Se https://www.marcelswatch.com/sv/vintage-guiden/ för information om bedömning | |
| Se https://www.marcelswatch.com/sv/produkt/miniservice-2/ för information om våra olika servicar | |
| Officiell webplatsinformation: | https://www.cwcwatch.com/products/cwc-g22-automatic-watch?variant=39967414845526 |

















































