Vintage Rowi stainless steel flexible bracelet, 20 to 16 mm
600,00 kr
| Art No: | STR0064 |
| Manufacturer: | Rowi |
| Bracelet: | Fixo-Flex |
| REF: | 1027002 |
| Material outside: | Stainless steel |
| Material inside: | Stainless steel |
| Color: | Steel |
| Type: | Flexi |
| Length, long/short: | One piece bracelet/ mm |
| Total maximum length: | 12,5 mm |
| Length adjustment: | Yes, remove links |
| Width attachment: | 20 to 16 mm |
| Width lock: | 16 mm |
| Type of lock: | No buckle |
| Width end links: | N/A |
| End links adjustment: | File down |
| Type of end links: | Straight, fixed |
| End links REF: | N/A |
| Thickness: | 4 mm |
| Condition: | Unused |









